Venica & Venica
Venica & Venica

Venica & Venica (Веніка і Веніка) сімейна компанія, заснована в 1929 році. Виноробство на цих землях має давню історію. Це один з перших ділянок, куди була завезена виноградна лоза з Сходу. Виноградники культивувалися ще тоді, коли на території Галії (нинішньої Франції) бродили юрби варварів, які не мали уявлення, що таке вино. Саме слово «Colli» означає пагорби, що накладає ряд особливостей на виноградарство. З точки зору клімату і грунтів, ці землі вкрай сприятливі для культивування білих сортів винограду. Тому багато різновидів сортів винограду мають приставку «friulano», що підкреслює їх місцеве походження і домінування в регіоні.
Уже в 30-ті роки минулого століття вина від Venica були досить популярні і відомі в Італії. Після досягнення певних успіхів сім'я почала скуповувати землю на сонячних схилах пагорбів з метою поліпшення якості винограду. До 1975 року син засновника працював практично поодинці, поки на допомогу не прийшли його сини - Джанні (Gianni) і Джорджо. (Giorgio). Джані - агроном і Джіорджіо - майстер винного льоху. До них приєднався і син Джанні, Джимпаоло (Gimpaolo), який приділяє роботі на виноградниках багато уваги. З 22-х гектарів власних виноградників збирають досить винограду, щоб випускати 150 тис. Пляшок на рік. 
Протягом 70-х років виноградні лози були пересаджені з метою підвищення їх якості. В останні 15 років двоє цілеспрямованих виноробів зробили дуже багато в удосконаленні робіт на виноградниках та устаткування за останнім словом науки і техніки процесу створення вина (пневмопрессом, система температурного контролю в сталевих чанах і барріках, переобладнання винного льоху). Основною метою цих дій є збереження природних характеристик вина: фруктовий, кислотності і букета.Tocai Friulano Ronco delle Cime є яскравим прикладом визнання майстерності виноробів Venica & Venica. Не випадково з року в рік ці вина отримують вищу оцінку одного з найавторитетніших винних довідників Gambero Rosso.
Дуже багато було зроблено цією сім'єю для популяризації вин регіону, з розвитку винного туризму, популяризації регіону в цілому.

Please wait...